Arkib > Arkib Pemilik Motosikal

Yamaha Ego & Ego S

<< < (28/81) > >>

ayid_egokl:
aku nasihatkn xpayah la modified ego ni,jage minyak itam,minyak gear,jngn pelenjan kaw2..
mslh ego n pd carb nyer yg ade problem,prnah trjadi gak valve bocor..xpsl2 moto tu mati tngh jln,nk crnk lansung xboleh,xde pressure...skrg lyn ride 100kmh jer..stnded kn semula

*letih modified skuter,abih beribu..standed modified 180kmh*

C.D.I:
You are not allowed to view links. Register or Loginaku nasihatkn xpayah la modified ego ni,jage minyak itam,minyak gear,jngn pelenjan kaw2..
mslh ego n pd carb nyer yg ade problem,prnah trjadi gak valve bocor..xpsl2 moto tu mati tngh jln,nk crnk lansung xboleh,xde pressure...skrg lyn ride 100kmh jer..stnded kn semula

*letih modified skuter,abih beribu..standed modified 180kmh*

--- End quote ---

kalo de masalah carb...con4m dah tuakr paaki lain punya hah...
still xok ke???
yg aku tau scooter mmg manje le kena jg hah...
mmg makan dekat seribu gak la..
tp kire menjadik gak la...mody2 pon masih leh tapau ngan mudah wave 125r ngan lc hah...
dah bg 1 tiang pon leh rehat cucok2 motot wave ngan lc hah...pastu kasi pancung...
engine die still ok hah...leh kata hmpir tiap2 ari melenjan hah....

ayid_egokl:
aku pakai carb nouvo ja skrg...xpayah penin pale..2kali carb ego meragam(orgnl)..
skrg wt pegi kedai jer..hehehe :-\

C.D.I:
You are not allowed to view links. Register or Loginaku pakai carb nouvo ja skrg...xpayah penin pale..2kali carb ego meragam(orgnl)..
skrg wt pegi kedai jer..hehehe :-\

--- End quote ---

oit...camne nak tau carb ok xok dah???
aku sdr xtau carb still ok or x....

Sue:
You are not allowed to view links. Register or Loginoit...camne nak tau carb ok xok dah???
aku sdr xtau carb still ok or x....

--- End quote ---

tgk lah karb tu, kalau ada simptom2 seperti semput2, madot2 ataupun sedut2 dan sewaktu denganya.. bau petrol yang kuat datang dr karb semasa enjin dihidupkan.(bukan bau asap exzos)

lagi 1, kalau timing kejap naik, kejap turun tu, ada mslah lah dgn karb tu.. mungkin ada 'air leaking' dan bila nak setting balik karb tu, x dpt setting yg benar2 cun..

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version